کد خبر : 202436
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1395 10:26
تعداد مشاهدات : 678

بازی هایی برای تقویت هوش حرکتی

کودکان با فعالیت های جسمانی به مهارت های حرکتی می رسند.بازی که اغلب با فعالیت بدنی همراه است، با رشد و تربیت پذیری اندام های کودکان، مهارت های جنبشی مناسب و آمادگی بدنی آن ها ارتباط نزدیک دارد. در نتیجه آن ها می توانند از نظر جسمانی، اطمینان، ایمنی و اتکا به نفس پیدا کنند.

بازی حلقه انسانی

پرتاب توپ به طرف پدر یا همسالان ، لحظه لذت بخشی برای هر کودک در زندگی است.

اما بیش از یک راه برای توپ بازی وجود ندارد. اگر کودک شما کاملاً برای مسابقه اصلی آماده نیست ، این گونه از بازی با توپ را تمرین کنید. این بازی با بچه های کوچک قابل انجام است و همچنین در روزهای بارانی می توان در داخل ساختمان انجامش داد.

محتوا

روزنامه ، توپ نرم ( مانند یک کیسه دانه یا یک روزنامه مچاله شده )

دستور العمل

یک روزنامه را به عنوان خط مدل روی کف بچینید ، و برای کودک یک حلقه بستکتبال بسازید با حلقه کردن بازوهای خود به صورت یک دایره بزرگ ، کودک را تشویق کنید که توپ را از داخل خط به داخل حلقه پرتاب کند . کمی به اطراف اتاق حرکت کنید تا مطمئن شوید که او پرتاب هایی را از تمام جهات انجام داده است. ( این عمل حرکات چشم و هماهنگی دست و چشم او را در فواصل مختلف ، تقویت می کند ) اگر پرتاب گر، مهارت اندکی داشته باشد ، می تواند کماکان موفق باشد. اگر حلقه انسانی به اندازه کافی باهوش باشد می تواند تا با حرکات سریع به طرف توپ حرکت کند ، تا آن را به یک پرتاب درست تبدیل کند.

چه چیزی یادگرفته می شود ؟

این فرصتی برای کودکان است تا هماهنگی دست و چشم خود را تمرین دهند. در این بازی بسکتبال هم پرتاب کننده و هم حلقه بستکتبال می توانند فعال باشند.

بازی پرش های سرخوشانه

اگر شما می خواهید یک حواس پرتی فوری برای کودک بد خلق تدارک ببینید این بازی را انجام دهید.

پرت کردن حواس بهترین روش برای رفتار با کودکی است که در حالت ناخوشایند قرار دارد . گفتن کلماتی مانند ( نه ) یا ( نکن ) یا ( خوشرو باش ) خصوصاً زمانی که این کلمات به کرات استفاده شوند جواب معکوس می دهند با این حال زمانی که او پرش می کند بسیار بعید است که احساس سرخوشی نکند.

دستور العمل

به کودک فرصت یک چالش دوستانه بدهید ( هی  تو می تونی بپری هوا و تو هوا دور خودت بچرخی ؟)

پریدن را نشان دهید و به بدن خود یک نیم چرخ بدهید به گونه ای که وقتی به زمین رسیدید صورتتان در جهت عکس باشد ( میتونی یک چهارم دور بزنی ؟) ( زمین که می آیید رویتان به سمت کنار باشد ( یک دور کامل چطور ؟)( قبل از به زمین رسیدن یک دور کامل در هوابزنید )

چه چیز یاد گرفته می شود؟

کودکان مهارتی را یاد می گیرند که به آن طرح حرکتی گفته می شود آن ها مجبورند به صورت درونی ماهیچه های خود را برنامه ریزی کنند تا آنچه را که مغزشان دستور می دهد انجام دهند . این نمونه ای از این مهارت است که به آن ها کمک می کند تا بهترین راه را برای بالارفتن از یک درخت و همچنین ایمن ترین راه را برای پایین آمدن از درخت بیاموزند.

بازی فقط تو و من و یک بادکنک

این ها فعالیت های شادی برای بازی کردن است زمانی که شما تنها چیزی که در اختیار دارید یک بادکنک است و زمانی برای باهم بودن.

محتوا

بادکنک

دستورالعمل

روی زمین بنشینید به گونه ای که دست هایتان پشت کمرتان باشد و بتوانید پاهای خود را درازکنید. بادکنک را با پاها به عقب و جلو هل دهید یا به آرامی ضربه بزنید سپس به پشت دراز بکشید به شکلی که سرتان زمین را لمس کند بادکنک را از بالای سرخود به همدیگر پاس بدهید. سپس پاها را بالای سر خود بیاورید و بادکنک را به هم پاس بدهید و تنها با استفاده از پاهای خود آن را بگیرید.

  چه چیز یادگرفته می شود ؟
موضوع اصلی بازی با بادکنک این است که کودک از بدن خود آگاهی یابد رقی نمی کند که از پاهای خود برای پاس دادن بادکنک استفاده کند یا آن را با سرخود بگیرد . یا آن را روش شکم بغلتاند . این بازی به کودکان کمک می کند به اجزای مختلف بدن خود توجه کنند و آنها را در حال انجام کارهای جداگانه احساس نمایند.

 

منابع:

کودکان طلایی

سیب سبز


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
اثر قبلی
اثر قبلی
تعداد آثـار
378
تعداد مراکز آموزشی
36
تعداد اعضای سایت
594
اثر قبلی
تمــاس با مــــــــــا
اثر قبلی
: پست الکترونیک
honar@tebyan.com
:شماره تلفن
81202203
:آدرس
تهران،خیابان نادری،نبش حجت دوست ، پلاک 12