کد خبر : 213547
تاریخ انتشار : 24 تیر 1396 10:46
تعداد بازدید : 1249

تقویت قوه تخیل کودکان، فیلم یا کتاب؟

کتابخوانی قبل از خواب، فواید نهفته برای کودکانفواید خواندن کتاب قبل از خواب این است که مطالب خوانده شده در حافظه بلند مدت ذخیره می شود، در این حالت ذهن فعالیت دیگری ندارد و به راحتی در آرامش می تواند مطالب را ذخیره کند.


دکتر نظام الدین رستم کلایی با اشاره به اینکه کودک هنگام خواندن کتاب موضوع را با تجسم شخصیت های داستان در ذهن خود کارگردانی کرده و ناخودآگاه تصاویر را در ذهنش مجسم می کند، می گوید:این کار باعث تحریک مغز کودک و افزایش قوه تخیل وی می شود ولی با دیدن فیلم کودک به مصرف کننده ای تبدیل می شود که نیاز کمتری به تحریک ذهن دارد.

 

 قوه تخیل کودک با خواندن کتاب قبل از خواب تقویت می شود، کودکان عمدتا جایگزین های ساده تر و لذتبخش تر را ترجیح می دهند و همین موضوع باعث شده دیدن فیلم قبل از خواب برای کودکان قابل قبول تر از خواندن کتاب باشد.

 

 تلاش والدین در ایجاد علاقه به کتابخوانی کودکان نقش کلیدی دارد، گر والدین قبل از خواب فرزندشان در کنار او بنشینند و با آرامش برای او کتاب بخوانند یا اگر کودک در سنی است که می تواند کتاب بخواند، این کار به صورت عادت در می آید.

 

فواید خواندن کتاب قبل از خواب این است که مطالب خوانده شده در حافظه بلند مدت ذخیره می شود، در این حالت ذهن فعالیت دیگری ندارد و به راحتی در آرامش می تواند مطالب را ذخیره کند.

 

با کتابخوانی کودک آرامتر شده و بهتر به خواب می رود. بنابراین خواندن کتاب برای آنان بسیار مفید و سودمند است.

 

 هنگام خواب باید حداقل مدت 30 دقیقه کودکان را به خواندن کتاب تشویق کرد،با انجام این روش ساده، علاقه و عشق واقعی به خواندن کتاب در آنان تقویت می شود.

 

والدین باید با تشویق کودک به کتابخوانی به رشد قوه تخیل و حافظه کودکان خود کمک کنند


منبع : ایسنا (به نقل از دکتر نظام الدین رستم کلایی )


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
آثار نمایشگاه
اثر قبلی
اثر قبلی
تعداد آثـار
25800
تعداد افراد آنلاین
25800
تعداد اعضای گروه
25800
اثر قبلی
تمــاس با مــــــــــا
اثر قبلی
: پست الکترونیک
honar@tebyan.com
:شماره تلفن
81202203
:آدرس
تهران،خیابان نادری،نبش حجت دوست ، پلاک 12