کد خبر : 217084
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1396 12:9
تعداد بازدید : 1167

سبک یادگیری

کودکان را به روش های خودشان آموزش بدهید.

کودکان متفاوت سبکهای متفاوتی برای یادگیری دارند.در این مقاله ۱۰ روش مختلف یادگیری کودکان پرداخته شده و شما باید سعی کنید بفهمید کودک شما در کدامیک از این حالتها قرار دارد.

 

یادگیرنده های میان فردی

یادگیرنده های میان فردی از کار کردن با بقیه لذت می برند.فرصتی برای پروژه های گروهی فراهم کنید.اجازه بدهید در مورد موضوع اصلی درس با یک دوست بحث کنند.


یادگیرنده های ادراکی

کودکانی که خلاصه موضوعات و تصورات بهتر تاثیر بر آنها دارد را یادگیرنده ادراکی می گویند.این قبیل کودکان را به پرسیدن سوال ها با صدای بلند تشویق کنید و به آنها فرصتی بدهید تا استدلال و دلیل با منطق داشته باشند.

 

 

یادگیرنده های کلامی

بعضی از کودکان اطلاعات جدید را با زبان و کلام بهتر یاد می گیرند.دستورالعمل های زبانی بدهید.معانی از عنوانهای بصری و تصاویر را با صدای بلند بگویید.دانش آموزان را تشویق کنید تا فکر کنند و با صدای بلند دلیل بیاورند.واژه های فرهنگ لغات جدید را از بر بخوانند و اطلاعات مهم را بنویسید و بازنویسی کنند.یادگیرنده های پافشار بر عقیده خودشان

کودکانی که بواسطه پافشاری بر عقایدشان بهتر یاد می گیرند اینها اطلاعات را با احساسات خود درک می کنند، این کودکان همچنین بوسیله دیدن عکسها و تصاویر می توانند یادگیری داشته باشند.از آنها بخواهید ایده اصلی از درس را طراحی یا نقاشی کند و یک ارتباط بین تجربه شخصی خود و حس هایی از مبحث برقرار کند.

 

 

یادگیرنده های فضایی

بقیه کودکان اطلاعات جدید را بوسیله تصویر سازی و قابلیتهای فضایی بهتر می توانند یاد بگیرند.از نمایش هندسی، نقشه ها و مدلهای ساخته شده برای آموزش استفاده کنید.در یادگیری فرایندهای چند مرحله ای نمودارها و چارت ها را داشته باشید.


 

یادگیرنده های ریاضیات منطقی

بعضی از کودکان بوسیله استفاده از منطق و ثابت کردن برای تایید آموزش ها بهتر یادگیری دارند.این کودکان از حل مسائل در ریاضی و علوم لذت می برند.آنها را به انجام آزمایشهای علمی جهت ایده گرفتن و الهام بخشیدن بیشتر، ترغیب کنید.بیدرنگ با فلش کارتهای ریاضی آنها را به وجد آورید.

 

یادگیرنده های موسیقیایی

بعضی از بچه ها دوست دارند از موسیقی و صداها برای کمک به یادگیری بهتر استفاده کنند.برای بخاطر سپردن اطلاعات جدید، آواز خواندن اشعار و آهنگ های آموزشی برای این دسته از کودکان مفید خواهد بود.وقتی در حال انجام تکالیف مدرسه هستند به آرامی یک موسیقی کلاسیک را پخش کنید.


یادگیرنده های بدنی فعال

سایر کودکان با انجام دادن، بهتر یاد می گیرند.به فعالیتهای دستی بطور فعالانه مشتاق هستند آنها را به استفاده از بدن برای فهم اطلاعات جدید تشویق کنید.برای درک مفهوم “زبر” کاغذ شنی را در اختیارشان گذاشته تا آن را لمس کنند و برای درک مفهوم نرم و صاف هم “پارچه ابریشم” را بخواهید لمس کنند.


 

یاد گیرنده گام به گام(تدریجی)

بعضی از بچه ها وقتی اطلاعات به بخش های کوچکتری گروه بندی شود بهتر یادگیری دارند.قبل از شروع یک فعالیت یا حل مسئله ریاضی بطور شفاهی  توضیحی از یک سری از مراحل داشته باشید.


یادگیرنده های طبیعت گرا

این یادگیرنده ها از وقت گذراندن با طبیعت و حیوانات وحشی لذت می برند.بهمراه کودک تان در پارک محله قدم بزنید و بگذارید حشرات، گیاهان و حیوانات را بشناسد.صدفها ، گیاهان سبزی و گلها را جمع آوری کنید و از باغهای گیاه شناسی، باغ وحش و پارکهای ملی دیدن کنید.ایده هایی از بازی با طبیعت ببینید.


منبع: شید شاد

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
آثار نمایشگاه
اثر قبلی
اثر قبلی
تعداد آثـار
25800
تعداد افراد آنلاین
25800
تعداد اعضای گروه
25800
اثر قبلی
تمــاس با مــــــــــا
اثر قبلی
: پست الکترونیک
honar@tebyan.com
:شماره تلفن
81202203
:آدرس
تهران،خیابان نادری،نبش حجت دوست ، پلاک 12