کد خبر : 242681
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1397 11:7
تعداد مشاهدات : 20

کودک و برنامه نویسی(بخش آخر)

برنامه نویسی عادات خوب کودکان شمارا افزایش می دهد.
در چه مکان هایی کودکان را آموزش بدهیم و از چه دوره هایی استفاده کنیم؟

یکی از مزیت های یادگیری زبان برنامه نویسی این است که اگر به کلاس های حضوری دسترسی نداشته باشید، دوره های آنلاین زیادی برای آموزش وجود دارد. ویدئوهای آموزشی برنامه نویسی زیادی در فضای اینترنت وجود دارد اما پیدا کردن ویدئو و آموزش مناسب برای کودکان سخت است.

مسیر یادگیری فرزند شما، امری بسیار مهم است، با توجه به تمام گزینه های موجود، کدام گزینه و کدام انتخاب مناسب تر است؟

در این قسمت به معرفی وب سایت هایی مناسب برای یادگیری برنامه نویسی مناسب کودکان می پردازیم:

·         Code.org

·         Tinker

·         Tech Rocket

·         Plural Sight

اسباب بازی هایی وجود دارد که کودکان با آن ها ارتباط بهتری برقرار می کنند و این اسباب بازی ها زمینه یادگیری برنامه نویسی برای کودکان را مهیا می کند، ازجمله اسباب بازی های مناسب برای آموزش برنامه نویسی عبارت اند از:

·         Code-a-Pillar Toy

·         Kibo

·         Ozobot ٢.٠

·         Spark

چه زبان برنامه نویسی را به کودکان آموزش دهیم؟

پس از بررسی تمام مراحل ذکرشده، به این نتیجه می رسیدکه زبان های برنامه نویسی زیادی وجود دارد و کدام زبان برای یادگیری کودکان مناسب تر است، بدون شک انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی کار آسانی نیست.

انتخاب زبان مناسب برای برنامه نویسی، بخش مهمی از مسیر آموزش کودکان است. باید مناسب ترین زبان از آسان ترین روش به کودک آموزش داده شود تا از یادگیری خسته نشود.

پایتون

زبان برنامه نویسی پایتون اولین گزینه این لیست است، چون زبانی همه منظوره است. زبان پایتون به خوبی نوشته شده است و درک آن بسیار آسان است. کودکان با زبان پایتون ارتباط خوبی برقرار می کنند و به سرعت می توانند با این زبان برنامه نویسی منطبق شوند. کودکان با استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون می توانند پایه های برنامه نویسی را بیاموزند چون این زبان بسیار آسان است و به راحتی می توان به کتابخانه های کدهای آن به صورت آنلاین دسترسی داشت.

روبی

روبی زبانی انعطاف پذیر و پویا و شی ءگرا است. روبی آسان ترین زبان و خواناترین زبان مناسب برای تازه کارها است. در این زبان بسیاری از توضیحات عملکرد کدها حذف شده است چون ساختار آن به گونه ای است که افراد بتوانند به تنهایی و بدون هیچ مربی آن را بیاموزند. روبی زبانی بسیار مناسب است و کودکان می توانند به راحتی مفهوم آن را درک کنند.

کودک شما با یادگیری یک یا دو اسکریپت می تواند کار خود را شروع کند. این زبان در تکرار اولین کدها در توییتر کاربرد دارد و کودک شما می تواند به اهمیت آموزش این زبان پی ببرد.

جاوا

جاوا زبانی چالش برانگیز است و از دو زبان قبلی سخت تر است. یادگیری زبان جاوا ذهن کودک شمارا شبیه به یک برنامه نویس حرفه ای بار می آورد و سطح علمی را افزایش می دهد. اگر فردی بتواند زبان های دیگر برنامه نویسی را یاد بگیرد، یادگیری زبان جاوا هم برای او آسان خواهد بود. جاوا زبانی قدیمی است و کودک شما در حین یادگیری می تواند به منابع آنلاین زیادی دسترسی داشته باشد.

کلام آخر

تکنولوژی با سرعتی بی سابقه در حال پیشرفت است، همه چیز در حال کامپیوتری شدن است و ارتباط انسان با ماشین ناگزیر است. انسان برای زندگی راحت تر باید با این پروسه و این روند زندگی خو بگیرد و فرزندان خود را برای زندگی در این محیط پرورش دهد.

آموزش زبان برنامه نویسی اولین قدم برای هماهنگ کردن فرزندان با تکنولوژی روز دنیا است. انسان برای زندگی بهتر در جامه مدرن باید توانایی صحبت کردن با زبان کامپیوترها را داشته باشد تا مسائل را به ساده ترین شکل ممکن حل کند.

آموزش برنامه نویسی به کودکان از سن کم می تواند تأثیر زیادی بر روی آینده کاری آن ها بگذارد، شاید بیل گیتس یا مارک زاکربرگ بعدی فرزند شما باشد!

اگر والدين با دنياى فناورى بيشتر آشنا شوند بهتر مى توانند راه هاى تامين امنيت كودكانشان را به كار بگيرند و كودكان نيز حاضر به همكارى با والدين خود هستند.

منابع:

Hongkiatmag.hostiran

 پایان

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
آثار نمایشگاه
اثر قبلی
اثر قبلی
تعداد آثـار
25800
تعداد افراد آنلاین
25800
تعداد اعضای گروه
25800
اثر قبلی
تمــاس با مــــــــــا
اثر قبلی
: پست الکترونیک
honar@tebyan.com
:شماره تلفن
81202203
:آدرس
تهران،خیابان نادری،نبش حجت دوست ، پلاک 12